Kasy fiskalne online w 2021 roku – dla kogo będą obowiązkowe?

Ewidencja sprzedaży

Ewidencjonowanie sprzedaży wkracza na nowy poziom. Kasy fiskalne online to swojego rodzaju rewolucja w ewidencji. Słowo online mówi w zasadzie wszystko – urządzenia te będą komunikowały się z Centralnym Rejestrem Kas za pomocą internetu. Będą przesyłały zarejestrowane informacje, m.in. dane o paragonach, raportach dobowych, przeglądach okresowych itp. Ta nowa funkcja nie wymaga od nas dodatkowej wiedzy.

Wprowadzanie kas fiskalnych online

Kasy fiskalne online wprowadzane są etapowo. Kolejne branże są zobowiązane do wymiany kas. Kasy fiskalne wymienili już właściciele stacji paliw, warsztatów samochodowych, a w 2021 roku zrobią to kolejne branże – hotelarze, stacjonarne placówki gastronomiczne, punkty sprzedające węgiel, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, prawnicy, lekarze, stomatolodzy i osoby świadczące usługi budowlane.

Zobacz również: Czy pojazdy gastronomiczne muszą być wyposażone w kasy fiskalne?

Tytułem podsumowania

Czy kasy fiskalne online ułatwią prowadzenie firmy? Sama ewidencja nie ulegnie zmianie. Nowością jest zapewnienie urządzeniu dostępu do internetu. Wielu przedsiębiorców może mieć mieszane uczucia co do nieustannego dostępu danych organów do ewidencji. Ale taka właśnie rola kas online, mają one zapobiec nadużyciom, uszczelniając system podatkowy.

1 thoughts on “Kasy fiskalne online w 2021 roku – dla kogo będą obowiązkowe?

Comments are closed.